2012./2013. LICITAR U SLIKOVNICI

MJESEC KNJIGE

U ponedjeljak, 14. listopada 2013.godine učenici 3.d razreda Osnovne škole Josipa Račića u pratnji knjižničarke Darije Jurič i učiteljice Dragane Rakonca  posjetili su povodom Mjeseca knjige Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu. Dočekala ih je gospođa Veronika Čelić sa svojim suradnicama.

slika slika

Tog prigodom su poklonili taktilnu-platnenu slikovnicu s licitarom Srce na dar, koju su izradili u sklopu Projekta građanin a izrađena je u suradnji s  Hrvatskom knjižnicom za slijepe i slabovidne osobe i radionicom Licitar gospođe Nine Jecić. Slikovnica će biti prvi primjerak  u  Zbirci…

Prilikom posjeta ljubazni djelatnici su im omogućili da pogledaju nekoliko zanimljivih zbirki: Zbirku rukopisa i i starih knjiga, Zbirku zemljovida i starih atlasa, Grafičku zbirku, gdje su imali priliku vidjeti Račićev crtež Portret žene,Zbirku muzikalija i audiomaterijala i Čitaonicu za društvene-humanističke znanosti.

slika slika

Djeca su bila oduševljena gostoprimstvom i viđenim što su i zapisali u svojim dojmovima.

slika slika

„Bila sam u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici sa svojim razredom. Odlično smo se proveli. Prvo smo odrecitirali što smo pripremili i poklonili slikovnicu Srce na dar, a onda smo krenuli u šetnju od zbirke do zbirke. Iznenadila sam se ljepotom i veličinom unutarnjeg prostora. Divan je osjećaj kad si počasni gost.“

Iva  Zbiljski

slika slika

„Bilo je super! Vidjela sam nešto novo. Naše voditeljice su bila baš dobre i drage prema nama. Zanimljivo je bilo slušati sve što su nam govorile. Sve zanimljivosti su me zadivile ali ipak bih izdvojila Glazbenu zbirku jer smo mogli slušati glazbu.“
Petra  Straga

slika slika

„Sve je bilo dobro ali bih ipak izdvojila Glazbenu zbirku. Najradije bi cijeli dan sjedila u slušaonici i tamo slušala glazbu. Dok budem punoljetna doći ću učiti u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici jer jako volim knjižnice, a ova me oduševila.“
Dora  Švajghart