DOGAĐANJA 2014./2015.

PREDAVANJE O RIJETKIM BOLESTIMA FENILKETONURIJA

Fenilketonurija je jedna od rijetkih bolesti. Djeca koja imaju tu bolest ne smiju jesti: meso, žvakaće gume, tijesto, jaja, sir …A ne smiju piti niti nikakve vrste mlijeka, čak ni sojino mlijeko. Oboljeli od te bolesti mogu jesti sličnu hranu kao i mi, ali ona treba biti posebno napravljena za njih, bez nekih sastojaka. Djeca sa fenilketonurijom ne razlikuju se od ostale djece po izgledu. PKU je skraćenica za fenilketonuriju. Na predavanju mi je bilo lijepo i zabavno, a i nešto sam naučila.

Erin Hlopec, 4. b

PREDAVANJE O FENILKETONURIJI

Na predavanju u ponedjeljak 18.05. 2015.  je bilo jako zanimljivo i poučno. Predavačica je bila jako simpatična. Pričala nam je o hrani koju djeca s fenilketonurijom smiju i ne smiju jesti. Mogli smo ju pitati sve što nas je zanimalo. Upoznali smo i njezinu kćer Florentinu koja ima PKU. Florentina nam je pričala o ljetnim kampovima i druženjima. Ja mislim da nije lako živjeti s tom bolešću, ali ako se onaj tko ju ima pridržava dijete bit će zdrav. Da ja imam prijatelja/icu koji ima fenilketonuriju ja bih  mu pomogla da se drži svoje dijete. I svim ljudima s fenilketonurijom bih savjetovala da je se drže jer će tako moći normalno funkcionirati i živjeti.

Hana Rukavina, 4.b